O mně


Moje jméno je Zuzana Soukupová, pocházím z Krkonoš a vždy mě to táhlo do přírody a ke zvířatům.

Se svou border kolií Kari jsem se závodně věnovala agility, právě ona mě přivedla k fyzioterapii, do ordinace paní doktorky Heleny Potfajové. Fascinovalo mě, jak moc dokáže manuální ošetření pejskovi pomoci, hledala jsem více informací o oboru veterinární fyzioterapie a o možnostech vzdělání. Od Helči jsem se dozvěděla o Asociaci fyzioterapie a rehabilitace zvířat ČR, pod jejíž hlavičkou jsem vystudovala kurz veterinární fyzioterapie a rehabilitace, závěrečnou zkoušku jsem složila v dubnu 2022. 

Měla jsem možnost učit se neurologii od MVDr. Aleše Tomka, Dipl. ECVN, ortopedii od MVDr. Jana Beránka, DipECVS, MRCVS, fyzikální terapie od MVDr. Doroty Lippert, CertCAAPR, a především manuální terapii a praktické využití fyzioterapie a rehabilitace od MVDr. Heleny Potfajové, Cert. fyzioterapeut Belgie, se kterou jsem strávila v ordinaci spoustu času a nadále spolupracujeme. Stále se snažím posouvat své znalosti a schopnosti a v oboru se vzdělávat, moje práce mě velice baví a je pro mě důležité, aby měla výsledky. 

Mou hlavní pracovní náplní je fyzioterapie a rehabilitace psů a působím také jako výcvikář Krkonošské psí školy, kde učím základy agility, výchovu psího sportovce, dogfitness a poskytuji také individuální hodiny základního výcviku - komplexní přípravu psíka na život, podle přání a potřeb majitele.

V rámci fyzioterapie se věnuji zejména manuální terapii a aktivnímu cvičení, z fyzikálních terapií magnetoterapii. Dogfitness využívám jednak jako součást rehabilitačních plánů, ale také pravidelně cvičím se psími sportovci i rodinnými psíky a je možné se se mnou domluvit individuálně i na cvičení online. 

Pracuji ve Vrchlabí, po domluvě mohu dojet za pacientem i někam do blízkého okolí, za skupinou alespoň 5 pacientů dojedu po domluvě do vzdálenosti 100 km. Občas se vyskytnu v Praze a taky je možné se se mnou potkat na závodech agility nebo canicrossu.  

Moji smečku aktuálně tvoří tři psíci - borderka Kari a pyrenejští ovčáci Zuki a Isco. Kari závodila v agility a teď si užívá aktivního důchodu, Zuki a Isco jsou především parťáci ke koním, hodně cvičíme fitness, se Zuki se rekreačně věnuji mushingu, Isco začíná s agility a oba občas vezmu k ovečkám na trénink pasení. Všichni psi mi pomáhají na výcvikových lekcích, jsou skvělí komparzisti a parťáci.


© 2022 Zuzana Soukupová,
foto: Adéla Špetlová, Barbora Ulrychová 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!